• Mieszaniec sorga z trawą sudańską 25 kg

320.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 15.9
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15.9
Kurier InPost 21.9
Paczkomaty InPost (Za pobraniem) 22.9
Kurier InPost (Za pobraniem) 24.9
Dostępność Mało
Waga 25 kg

Zamówienie telefoniczne: 660408473

Zostaw telefon

 


Odmiany:

NUTRI HONEY - Mieszaniec Sorgo Z Trawą Sudańską

 

Nowa odmiana mieszańcowa sorgo i trawy sudańskiej posiadająca wszystkie niezbędnie właściwości paszowe, a przede wszystkim słodki smak i soczystość. Nutri-Honey wyróżnia się silnym wzrostem początkowym, umożliwiającym wczesny pierwszy pokos. Rośliny przypominają  bardziej sorgo niż trawę sudańską, i cechuje je właściwy dla sorgo słodki smak.  Zdrowe liście, delikatne łodygi, silny wzrost początkowy jak również szybkie odrastanie po pokosie to główne  powody, dla których warto uprawiać Nutri-Honey. Idealna na gleby lekkie i piaszczyste, przy niedoborach wody w glebie.


Latte - Mieszaniec Sorgo Z Trawą Sudańską 

 

Słodka i soczysta

Odmiana późna, charakteryzująca się wyższą zawartością białka  o 20% względem odmian wczesnych.

Wysokość roślin i plon zielonej masy jest wyższy względem odmian wczesnych. Późniejszy okres wiechowania sprawia, że czas zbioru jest wydłużony i bardziej elastyczny. Odmiana odporna na suszę.

 

KARIM - Mieszaniec Sorgo Z Trawą Sudańską 

 Koncepcja późno dojrzewających mieszańców sorgo i trawy sudańskiej tworzy odmiany, które dojrzewają 20-30 dni później niż konwencjonalne mieszańce. Późniejsze osiąganie dojrzałości pozwala na dłuższe okno zbioru wysokiej jakości liści, zanim roślina rozpocznie kłoszenie. Karim posiada wyższy o 20% współczynnik IVTD* oraz wyższe wartości białka surowego. Karim ma szeroki zakres adaptacji dzięki swojej niezwykłej odporności na suszę oraz wysokim plonom paszy o doskonałej jakości.

 


WYSIEW:


Odmianę należy wysiewać do ciepłej gleby, czyli nie wcześniej niż połowa maja, lub początek czerwca, gdy temperatura gleby na głębokości 2 cm osiągnie 12 stopni C. Norma wysiewu to 15-30 kg/ha, w zależności od jakości gleby i dostępności wody (im mniej wody tym niższa norma wysiewu). Nasiona należy wysiewać na głębokości 2-3,5 cm w rzędach o rozstawie 25-50cm. W przypadku suchego podłoża zaleca się wałowanie.


Wysyłka w zależności od dostępności na magazynie


 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie