• Nasiona Traw Granum Nutri Honey 25 kg

306.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14.9
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14.9
Paczkomaty InPost (Za pobraniem) 18.9
Kurier InPost 19.9
Kurier InPost (Za pobraniem) 22.9
Dostępność Średnia dostępność
Waga 25 kg

Zamówienie telefoniczne: 660408473

Zostaw telefon
NUTRI HONEY - Mieszaniec Sorgo Z Trawą Sudańską


 


Słodka i soczysta


Nowa odmiana mieszańcowa sorgo i trawy sudańskiej posiadająca wszystkie niezbędnie właściwości paszowe, a przede wszystkim słodki smak i soczystość. Nutri-Honey wyróżnia się silnym wzrostem początkowym, umożliwiającym wczesny pierwszy pokos. Rośliny przypominają  bardziej sorgo niż trawę sudańską, i cechuje je właściwy dla sorgo słodki smak.  Zdrowe liście, delikatne łodygi, silny wzrost początkowy jak również szybkie odrastanie po pokosie to główne  powody, dla których warto uprawiać Nutri-Honey. Idealna na gleby lekkie i piaszczyste, przy niedoborach wody w glebie.


 


DANE AGROTECHNICZNE:


Wysokość roślin 200- 300 cm


 


Przeznaczenie Kośne: na zielonkę, kiszonkę lub sianokiszonkę.


 


Odporna na : Mączniak rzekomy i  inne schorzenia liści


 


Ilość nasion w kg ok. 44 000 - 48 500


 


Cechy specjalne: Odmiana bardzo słodka, wysokiej jakości


 


 


Są to trawy jednoroczne  w odróżnieniu od większości gatunków traw pastewnych. Gatunki spokrewnione ze sorgo są znane ze swojej odporności na suszę. Są dużo bardziej wydajne w absorpcji wody ze względu na dwukrotnie większą niż  kukurydza ilość włośników na jednostkę korzeni głównych. Co więcej powierzchnia liści jest o połowę mniejsza niż u kukurydzy co zmniejsza parowanie. Zapotrzebowanie na wodę  jest porównywalne do kukurydzy, jednak odmiany spokrewnione z sorgo mają zdolność wejścia w stan uśpienia podczas dłuższych okresów suszy i wznowienia wzrostu  wraz z nadejściem deszczy. Mieszańce sorgo i trawy sudańskiej są idealnym rozwiązaniem w sytuacji nagłego niedoboru paszy spowodowanego suszą.


 


UŻYTKOWANIE:


Mieszańce sorgo i trawy sudańskiej są  dużo bardziej wszechstronne w użytkowaniu  od  kukurydzy i sorgo. Odróżniają się od kukurydzy czy sorgo tym, że można z nich uzyskać 2-3 pokosy zielonki w ciągu sezonu. Mogą być  przeznaczone na zielonkę, kiszonkę, sianokiszonkę.


 


WYSIEW:


Odmianę należy wysiewać do ciepłej gleby, czyli nie wcześniej niż połowa maja, lub początek czerwca, gdy temperatura gleby na głębokości 2 cm osiągnie 12 stopni C. Norma wysiewu to 15-30 kg/ha, w zależności od jakości gleby i dostępności wody (im mniej wody tym niższa norma wysiewu). Nasiona należy wysiewać na głębokości 2-3,5 cm w rzędach o rozstawie 25-50cm. W przypadku suchego podłoża zaleca się wałowanie.


 


NAWOŻENIE:


N : 100-125kg/ha podczas siewu, a następnie 50kg/ha po każdym pokosie, by ułatwić odrastanie; P2O5 :150 kg /ha, K2O :250 kg/ha. Mieszańce sorgo i trawy sudańskiej rosną na glebach o różnej kwasowości, optimum to 5,5 -7,5 pH.


 


ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN:


Zazwyczaj nie są konieczne ze względu na bardzo szybkie tempo wzrostu roślin mieszańca. Można jednak stosować ATRAZIN przed wschodami lub MCPA po wschodach.


 


ZBIÓR:


Pierwsze koszenie już około 60 dni po wysiewie. Rośliny powinny mieć minimum 65 cm wysokości,  tuż przed lub w początkowej fazie kwitnienia (10-20% roślin) - z reguły na początku sierpnia. W celu zapewnienia szybszego odrastania, należy kosić na wysokości nie niższej niż 10-18cm. Kolejny pokos jest możliwy po 30-35 dniach.


 


Bezpośrednio po skoszeniu rośliny zawierają około 70-75% wody; przed kiszeniem konieczne jest  ich przewiędnięcie. Suszenie następuje wolniej niż w przypadku lucerny. Plon suchej masy z hektara wynosi w zależności od warunków, od 12 do 25 ton.


 


UWAGI:


W młodych roślinach o wysokości poniżej 65 cm, lub na skutek przymrozków mogą  czasowo występować związki szkodliwe dla bydła. Związki te ulegają biodegradacji w procesie suszenia lub koszenia, lub w ciągu 7 dni po przymrozku. Z tego względu nie należy kosić lub wypasać tej odmiany poniżej zalecanej wysokości, lub bezpośrednio po przymrozkach.Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie